Novi sindikat upozorio na stanje u razminiranju

08. ruj 2016.

Na tiskovnoj konferenciji koja je danas održana u Zagrebu glavni tajnik Tomislav Kiš i glavni sindikalni povjerenik Novog sindikata za humanitarno razminiranje Valerijan Tolić upozorili su na pad cijene četvornog metra u razminiranju i zatražili poništenje javnih natječaja na kojima su poslove dobile tvrtke s dampinškim cijenama, za što smatraju da nema potrebe jer je ove godine Hrvatski centar za razminiranje (HCR) osigurao dovoljno novca i posla za sve. Stanje u sektoru razminiranja znatno bi uravnotežilo potpisivanje novog kolektivnog ugovora, što jedan dio poslodavaca odbija učiniti. Predstavnici Novog sindikata, HCR-a i obiju udruga poslodavaca u humanitarnom razminiranju na tu su temu u nastavku dana gostovali i u HRT-ovoj emisiji Hrvatska uživo. Prilog i razgovor možete pogledati ovdje s početkom od 6. minute.