Najava prosvjeda: Zagrebački Holding, ispred Podružnice, Čistoća

01. pro 2022.

Poštovani radnici,

Na poziv tri sindikata koji djeluju u Podružnici Čistoća (SSKH, Sindikat hrvatskog vozača i Novi sindikat) upućenih voditelju Podružnice Čistoća, predsjedniku i članovima Skupštine Zagrebačkog holdinga kojim smo u razumnom roku od 10 dana tražili hitni sastanak, nismo dobili očekivani odgovor.

Na taj smo način iscrpili mogućnost da u dobroj vjeri i u razgovoru pokušamo riješiti probleme na koje ukazujemo već duže vrijeme, a odnose se na materijalna prava i uvjete rada radnika Čistoće.

Stoga ćemo sukladno najavi organizirati prosvjed na kojem ćemo iznijeti i svoje zahtjeve.

1. Podizanje koeficijenata složenosti poslova i dodatke na uvjete rada za radnike iz 1. grupe složenosti poslova
  2. Usklađivanje koeficijenata složenosti poslova za sva radna mjesta koja su upariva (usporediva i istovrsna), sa poslovima u drugim podružnicama uključujući i Službu održavanja.
  3. Izuzimanje zone naplate parkiranja za radnike Čistoće ispred Podružnice

Prosvjed će se održati 07.12.2022. u 13 sati ispred ulaza u Podružnicu Čistoća, Radnička cesta 82.

Molimo sve radnike da se odazovu pozivu na prosvjed.